SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Såsslevar 6159163
nr 615 9163
Såsslevar
3 st, silver, 1855, 1874, 1913, delvis förgyllning
Utrop:
1.000 kr
Såld:
750 kr
måndag 7 december 2009
kl 19:54:49
700 kr
650 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver